To zaskakujące, jak często korzystając z różnych usług bagatelizujemy kwestię zapoznania się z podpisywaną umową. Ten dokument służy przecież zabezpieczaniu interesów obu stron transakcji. Dlatego zawsze należy go przeczytać, a ewentualne niejasności omówić z kontrahentem jeszcze przed złożeniem podpisu. W Woznica24.pl standardowo zawieramy umowę z każdą osobą, która decyduje się wynająć samochód dostawczy w naszej krakowskiej firmie. Dlaczego jest to tak ważne? Zapraszamy do lektury.
Umowa zawiera wszystkie szczegóły usługi
Niezależnie od tego, jak bardzo obszerny jest opis usługi wynajmu samochodu dostawczego zamieszczony na stronie firmy, za każdym razem warto zweryfikować te informacje z tym, co widnieje w treści umowy. Dzięki temu można ze 100% pewnością dowiedzieć się, czy warunki świadczenia usługi są korzystne dla osoby wypożyczającej samochód. W ten sposób eliminujemy również ryzyko powstania jakichkolwiek niedomówień.
Przykładem może być chociażby kwestia kaucji. Wypożyczając samochód dostawczy w Krakowie w Woznica24.pl, należy uiścić kaucję w wysokości minimum 1500 złotych. Jest to forma zabezpieczenia na wypadek pojawienia się jakichś uszkodzeń, które ewidentnie powstały z winy najemcy. Klient musi wiedzieć, jakie są warunki zwrotu kaucji. Nie ma tutaj miejsca na domysły, bo to zawsze rodzi pole do niepotrzebnego konfliktu.
Umowa wypożyczenia samochodu dostawczego gwarantuje bezpieczeństwo
Bardzo ważnym zapisem w umowie jest koszt wynajęcia auta dostawczego oraz informacja na temat dopłat w razie ewentualnego przekroczenia ustalonego okresu. Takie sytuacje się zdarzają, bo nie zawsze jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć, ile czasu potrzeba na np. zorganizowanie całej przeprowadzki. Dzięki umowie najemca dokładnie wie, jaką opłatę poniesie z tytułu spóźnienia. Może więc od razu ocenić, czy warto się spieszyć, czy może lepiej spokojnie załatwić wszystkie sprawy.
Nie ma wówczas również mowy o tym, aby firma wynajmująca samochód dostawczy zażądała od klienta dopłaty w kwocie wziętej „z sufitu”, powołując się np. na swój wewnętrzny regulamin. Pisząc krótko: dzięki umowie nie istnieje ryzyko „przepychania się” z firmą w spornych kwestiach, które nie zostały wcześniej jednoznacznie wyjaśnione.
O tym, jak ważne jest podpisanie umowy z firmą wypożyczającą samochód dostawczy, przekona się każdy, komu przytrafi się stłuczka lub awaria na drodze. Umowa dokładnie reguluje takie sytuacje, gwarantując najemcy ochronę przed ewentualnymi konsekwencjami (oczywiście jeśli nie miał żadnej winy w tym zdarzeniu). Wyobraźmy sobie teraz, że klient nie podpisał żadnej umowy i doszło do niegroźnej stłuczki. Właściciel pojazdu może od niego zażądać czegokolwiek wedle własnego widzimisię. Czy warto zatem ryzykować?
Przed podpisaniem umowy
Koniecznie ją przeczytaj! Daj sobie chwilę na zapoznanie się z zapisami umowy, aby ewentualnie wyłapać niekorzystne dla Ciebie zapisy. Jeśli czegokolwiek nie rozumiesz, poproś przedstawiciela firmy o wyjaśnienie. Bardzo ważne jest również sprawdzenie, czy wszystkie informacje zawarte w umowie są zgodne z ustaleniami oraz z ofertą przedstawioną na stronie internetowej firmy.
Dobrze wiemy, że osoby korzystające z wynajmu samochodów dostawczych są wiecznie zagonione i zawsze zależy im na czasie. Pośpiech nie zwalnia jednak z obowiązku dbania o swoje interesy i kierowania się zdrowym rozsądkiem.