Życie przedsiębiorcy nigdy nie jest nudne. W każdej chwili może się pojawić świetna okazja do ubicia dobrego interesu, którą szkoda byłoby zmarnować z tak prozaicznego powodu, jak brak odpowiedniego zaplecza logistycznego, chociażby samochodu dostawczego. W naszym poradniku wymieniamy branże, w których najczęściej pojawia się potrzeba posiadania dostawczaka. Radzimy też, jak wyjść z sytuacji, gdy firma nie ma własnego pojazdu tego typu.
Budowlanka
Nie możemy zacząć od innej branży, ponieważ to właśnie firmy budowlane zdecydowanie najczęściej korzystają z samochodów dostawczych. Nie oznacza to jednak, że każdy przedsiębiorca z tej branży musi inwestować w posiadanie własnego pojazdu z dużą paką. Mniejszym firmom, np. remontowym czy instalacyjnym, na co dzień w zupełności wystarczą samochody osobowe. Zdarza się jednak, że klient zażyczy sobie np. dostarczenia materiałów, a to będzie już wymagało użycia znacznie większego auta.
Przeprowadzki
Nie każda firma świadcząca tego typu usługi dysponuje własnym samochodem dostawczym. Pamiętajmy, że przeprowadzka przeprowadzce nierówna. Na rynku są firmy, które specjalizują się w przewożeniu drobnych, delikatnych przedmiotów, np. dzieł sztuki czy antyków, a więc zwyczajnie na co dzień nie jest im potrzebna przepastna bagażówka.
Gdy jednak trafi się atrakcyjne zlecenie od klienta, który np. chce przetransportować swój cenny motocykl z jednego miasta do drugiego, pojawi się problem. W dalszej części artykułu wyjaśnimy, co zrobić, aby taka okazja nie przeszła przedsiębiorcy koło nosa.
Sprzątanie
Osoby zatrudnione w firmach sprzątających zwykle nie zabierają ze sobą tyle sprzętu i detergentów, by było konieczne korzystanie z aut dostawczych. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, gdy trafia się zlecenie od klienta, który ma do posprzątania ogromny magazyn – jest to zadanie dla co najmniej kilku osób. Wówczas właściciel firmy musi pilnie znaleźć tzw. brygadówkę. Oczywiście zakup takiego samochodu z powodu pojedynczego zlecenia nie miałby większego sensu.
Drobny handel
Przedsiębiorca, który prowadzi mały sklep, najczęściej bazuje na dostawach od swoich kontrahentów. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy partner biznesowy „da ciała”, bo np. zepsuł mu się samochód? Właściciel biznesu nie może przecież usiąść i płakać, tylko musi wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko jak to zrobić, gdy do przewiezienia jest np. 500 kilogramów warzyw, pod sklepem stoi tylko skromny Fiat Punto?
Wypożyczalnie samochodów dostawczych: odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców
Każdy z wymienionych przez nas dylematów da się bez problemu rozwiązać. Wystarczy skorzystać z usługi, która nie jest żadną nowością, ale nadal nie wszyscy przedsiębiorcy o niej słyszeli. Mowa oczywiście o wynajmie aut dostawczych. Taki samochód można wypożyczyć chociażby w Krakowie za pośrednictwem Woznica24.pl. Jest to bardzo proste, a do tego opłacalne.
Pojawiła się potrzeba pilnego zaangażowania samochodu dostawczego do realizacji zlecenia? Wchodzisz na stronę Woznica24.pl, znajdujesz odpowiednie auto, składasz rezerwację, wpłacasz kaucję i odbierasz zatankowany, gotowy do pracy pojazd. Możesz także zażyczyć sobie dostarczenia go pod wskazany adres. Nic prostszego, prawda?
Jeśli w Twoim biznesie na co dzień nie masz potrzeby posiadania samochodu dostawczego, ale od czasu do czasu trafiają Ci się ciekawe i dochodowe zlecenia, które wymagają użycia pojazdu tego typu, pamiętaj o opcji wynajmu. Jest to znacznie tańsze niż leasingowanie samochodu. Nie mrozisz gotówki na zakup auta z rynku wtórnego, które może się w każdej chwili zepsuć. Bądź smart przedsiębiorcą i zapisz sobie adres Woznica24.pl. Nie wiadomo, kiedy może Ci się przydać!